Przyroda Wokół Nas - Ptaki

Warsztaty ornitologiczne i wycieczka terenowa na ptaki

Podczas spotkań będzie można dowiedzieć się, na czym polega obrączkowanie ptaków, jak stwierdzić obecność różnych gatunków w środowisku, po co badamy ptaki, jak możemy im pomagać. Na uczestników warsztatów czekają różnorodne eksponaty, ciekawostki, zadania do wykonania, prace plastyczne. W czasie spotkań poznamy szczegóły pracy terenowych badaczy ptaków. W trakcie spotkania zgłębimy tajemnice budowy ptaków ich przystosowania do lotu, zdobywania pożywienia, budowy gniazd, poznamy także ich różnorodne fascynujące zachowania.
Na warsztaty o ptakach prosimy ubrać się tak, aby nie płoszyć ptaków (nie zakładajmy jaskrawych ubrań). Do obserwacji zaopatrujemy grupę w nasze lornetki.
W wycieczce i warsztatach może wziąć udział każdy bez względu na wiek, nie musimy się znać na ptakach, wystarczy chęć obcowania z nadbużańską przyrodą.
Przewodnikiem wycieczki będzie ornitolog Marek Twardowski

Jak pomagać ptakom zimą?

Każdy z nas dokarmia lub dokarmiał ptaki w przeszłości. Już najmłodsze dzieci wiedzą, że zimą należy dokarmiać ptaki. Zajęcia mają na celu uzmysłowienie wszystkim, którzy chcą pomagać ptakom, jak robić to z głową. Pokażemy jak, czym i kiedy dokarmiać ptaki żeby im pomóc, a nie zaszkodzić. Uczniowie nauczą się rozpoznawać pospolite ptaki, które można spotkać u nas zimą. Podczas zajęć zastanowimy się czy powinniśmy wspierać ptaki w tym trudnym dla na ich okresie i dlaczego ptaki są tak ważne.

Zwierzęta polskich lasów

Warsztat ma na celu poszerzenie wiedzy o sposobie życia rodzimych gatunków zwierząt oraz uwrażliwienie uczestników na los dzikich zwierząt w Polsce. W trakcie zajęć uczniowie zastanowią się wspólnie, co dzieje się ze zwierzętami gdy w terytorium ich bytowania ingeruje człowiek, jakie niebezpieczeństwa czyhają na zwierzęta i gdzie mogą się one czuć naprawdę bezpiecznie.

 

wycieczki-ornitologiczne.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone!
projekt: 84.pl
menu