Nauka rozpoznawania ptasich głosów - zapowiedź

Lubisz śpiew ptaków, interesują Cię inne ich głosy? Chcesz wiedzieć jaki to ptak, zanim jeszcze go zobaczysz? A może nie wiesz, że są ptaki, których głosu nigdy nie usłyszysz, choć go emitują?

Mamy coś dla Ciebie.

Zapraszamy do nauki rozpoznawania ptasich głosów. Przygotowaliśmy w tym celu cykl wycieczek terenowych, na których będzie można poznać ptasią wokalizację od podstaw. Przybliżymy szereg zagadnień, jak chociażby budowa anatomiczna, funkcje głosu w ptasim życiu, ale przede wszystkim będziemy uczyć jak radzić sobie z ich rozpoznawaniem i od czego zacząć.

Pierwsza z wycieczek odbędzie się po lasach Puszczy Kamienieckiej, tuż pod Wyszkowem, w okolicach wsi Fidest. Przemaszerujemy kilka kilometrów leśnymi drogami, teren będzie łatwy, wystarczą wygodne buty, coś do picia i ubranie stosowne do temperatury.

Zaczynamy już teraz, kiedy ptaki jeszcze nie są wokalnie bardzo aktywne, by umożliwić opanowanie podstaw jeszcze przed sezonem lęgowym, na którego początku jest ona najwyższa i mnogość dźwięków mogłaby zniechęcić albo co najmniej znacznie utrudnić naukę.

Gatunkami, na których skoncentrujemy się podczas tego wyjścia będą m.in. dzięcioły, sikory, pełzacze, krukowate, łuszczakowate.

Spotykamy się tu: https://goo.gl/maps/zYkhDjJszGsvjzqj9 Uczestników zabieramy naszymi samochodami i odwozimy po wycieczce, czas trwania przewidujemy na 4-5 godzin.

Zastrzegamy, że w przypadku bardzo złych warunków pogodowych, takich jak silny wiatr czy intensywne opady, termin zostanie przesunięty. O szczegółach będziemy informować osoby zainteresowane. Zgłoszenia przyjmujemy tradycyjnie – wiadomości na messengerze, mailem, telefonicznie (wszystkie formy kontaktu znajdują się na naszej stronie).

Zapraszamy i do zobaczenia!

wycieczki-ornitologiczne.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone!
projekt: 84.pl
menu