Narew – ostoja życia. Zalew Gnojno.

Cześć!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki rowerami wodnymi, którą mieliśmy przyjemność poprowadzić w minioną niedzielę 21 lipca. Wycieczka odbyła się w ramach projektu „Narew – ostoja życia”, realizowanego przez stowarzyszenie Wspólnota Polska.
Frekwencja dopisała, zarówno pod względem liczby uczestników, jak i ptaków, które obserwowaliśmy na zalewie w Gnojnie.
Bohaterkami tej wycieczki należy mianować czaple – siwe i białe, które po niedługim czasie, jaki potrzebowały na oswojenie się z naszą obecnością, dawały pokaz mistrzowskiej szybkości podczas polowania na ryby, jak też niezwykłej cierpliwości, trwania w bezruchu w oczekiwaniu na zdobycz. Mogliśmy obserwować je w spoczynku, w locie, podczas wspomnianego już polowania, a także podczas pielęgnacji upierzenia, wzajemnych zaczepek i sprzeczek. Chyba nikt z uczestników nie będzie miał już żadnych wątpliwości z jakim ptakiem ma do czynienia, kiedy ponownie gdzieś ujrzy czaplę.
Kolejny raz już obserwowaliśmy łabędzia krzykliwego, który w dalszym ciągu przebywa na zalewie. Nad wodą przemykały małe grupki piskliwców, lustro wody patrolowały z powietrza rybitwy rzeczne, brzegiem spacerował bocian biały, nad nami przelatywały żurawie, grzywacze, wilgi, przez chwilę ukazał się na niebie również dorosły bielik.

No ACF gallery field data found
wycieczki-ornitologiczne.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone!
projekt: 84.pl
menu